Конструкція силового кабелю:
- струмопровідні жили
- ізоляція
- оболонка
- захисна оболонка
Прокладка кабелів здійснюється в землі (спеціальних траншеях), кабельні канали та споруди, відкрита прокладка – по стінах будівель, цехів, в трубах, кабельних колекторах.
До найбільш дешевим способам прокладки кабелю відноситься прокладка кабелю в землі, (див. Статтю «Прокладка кабелю в землі»).
Нижче розглянуті інші типові випадки прокладки силових кабелів: Перетин силової кабельної лінії і залізниці, в місцях з агресивним середовищем. У подібних випадках кабель прокладається в блоках. Блок виконується з труб або залізобетонних панелей, що забезпечує надійний захист кабелю від механічних пошкоджень.
Кабельні тунелі використовуються на промислових підприємствах. Тунелі ефективні в разі прокладки великої кількості кабелів. Тунель, як і блок, добре захищає кабель, але вартість споруди тунелю дуже висока.
У районах вічної мерзлоти, а також в районах з близько розташованими до поверхні грунтовими водами прокладку поповнюють на естакадах або спеціальних галереях.
Прокладка по стінах будівель виконується в тому випадку, коли поруч немає пожежонебезпечних зон, стіни виконані з не горючих матеріалу.
Компанія «МАЙСТЕРКАБЕЛЬ» пропонує наступні види силових кабелів – КГ, АВВГ, ВВГ, АВБбШв